Čistenie územia a potoka pod estakádou

Členka nášho tímu a zároveň poslankyňa mestského zastupiteľstva Iveta Martinková zorganizovala brigádu na záchranu Framborského prameňa a vyčistenie priestoru pod estakádou o ktoré sa nikto nestará a dlhodobo tam vzniká nelegálna skládka odpadu. Na akcii sa zúčastnil aj ďalší člen nášho tímu Dušan Maňák a nami podporovaný kandidát na primátora Peter Fiabáne.

Iveta Martinková:  „V sobotu 6.10.2018  sme mali príležitosť pomôcť historickému Framborskému prameňu jeho očistením a očistením jeho okolia. Zišla sa skupina ľudí, ktorí si tvrdo zamakali. Lopaty, fúriky, hrable, kosačky a dokonca aj auto s vlečkou na prevoz konárov a dreva. V priestore pod estakádou nastala veľká zmena. Oslobodili sme potok od neporiadku a dlhoročných nánosov, pokosili sme jeho okolie a ukázali mu oblohu. Nazbierali sme obrovské množstvo ľudského neporiadku. Poďakovali sme si navzájom. A ja ešte dodám moje opätovné vyjadrenie veľkej vďaky za pomoc prírode. Toto nebolo zbieranie smetí, to bolo ich dolovanie, nekonečné vyťahovanie harabúrd z potoka či z kríkov celého okolia. Oplatilo sa – potok začal tak krásne žblnkotať, akoby nám chcel poďakovať, A keď zasvietilo do jeho čistej vody slniečko…bola to pre nás ďalšia odmena. Viete o tom, že Frambor sa v písomných záznamoch spomína už v roku 1464? O tomto území a jeho vodách získavam stále viac informácií.“  

 

Ďalšie informácie o akcii:

Noviny SME

TV Markíza

facebook