Kandidáta na primátora Petra Fiabáne podporuje 42 z celkových 150 kandidátov na poslancov v Žiline

O 31 poslaneckých kresiel v Žiline zabojuje v novembri až 150 kandidátov, ktorých zoznam bol zverejnený 3.10.2018. Jeden zo siedmych kandidátov na primátora, Peter Fiabáne,  predstavil širokú koalíciu, zloženú z uchádzačov o poslaneckú stoličku.

Jeho kandidatúru podporilo až 42 kandidátov na poslanca Mestského zastupiteľstva v Žiline, čo predstavuje takmer tretinu všetkých zaregistrovaných kandidátov.

„Máme za sebou už niekoľko mesiacov kampane a tie ma napĺňajú hrdosťou. Spojili sme skupinu 30 žilinských aktivistov a odborníkov a spoločne sme predstavili náš program, Plán ZA. V júli sa nám podarilo v Žiline spojiť takmer všetky súčasné opozičné demokratické strany do jedného silného bloku. A dnes predstavujeme širokú koalíciu kandidátov, ktorí verejne deklarujú podporu môjmu programu a kandidatúre,“ dodal Fiabáne.

V kandidatúre ho podporujú až štyri samostatné zoskupenia – OĽANO-OKS-SaS-NOVA (12 kandidátov), Sme Rodina (12 kandidátov), Progresívne Slovensko (1 kandidát), Nezávislí za ZA (15 kandidátov) a ďalší dvaja samostatne kandidujúci potenciálni poslanci. Fiabáne na margo širokej podpory uviedol, že práve tá pomôže presadiť potrebné zmeny.

Kandidátom sa za ich dôveru poďakoval: Preto som veľmi vďačný za podporu tak veľkého množstva kandidátov a zoskupení. Vďaka tomu som presvedčený, že sa nám podarí presadiť vrátenie parkovacej politiky do rúk mesta, reformu mestskej polície, dostavbu chýbajúcich športovísk a ďalšie riešenia, ktoré Žilina potrebuje.“

Peter Ničík za naše zoskupenie Nezávislí za ZA uviedol prečo podporujeme Petra Fiabáne za primátora Žiliny:

„Petra Fiabáne považujem za čestného a slušného človeka, poznám jeho životný príbeh, v ktorom zasvätil veľa svojho času a energie rozvoju mladých ľudí. Peter je pracovitý človek, tímový hráč, človek dialógu, ktorý sa nebojí radiť s odborníkmi. Zároveň má ako dlhoročný mestský poslanec potrebné skúsenosti s riadením mesta a nie je spájaný so žiadnymi záujmovými alebo finančnými skupinami, je slobodný. Naše zoskupenie Nezávislí za ZA sa snaží spájať čestných a slušných ľudí a preto sú nám hodnoty Petra Fiabáne veľmi blízke“.

 

Silný mandát Petra Fiabáne potvrdzujú nielen desiatky potenciálnych poslancov, ktorí za ním stoja, ale aj tisícky podpisov od obyvateľov Žiliny, ktorí sa rozhodli podporiť jeho program a víziu modernej, čistej a transparentnej Žiliny.