Ing. Ľubomír Bechný

ZA Žilinu, v ktorej sa nikto necíti vylúčený

Kandidátske číslo do mestského zastupiteľstva za obvod Solinky č. 1

Kandidátske číslo do zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja za okres Žilina č. 8

Ľubo ako člen občianskeho združenia Za krajšiu Žilinu v minulosti vystupoval proti stavbám, ktoré poškodzovali prostredie mesta, i proti netransparentným praktikám. Poslancom mestského zastupiteľstva sa stal už v roku 2006. To bolo obdobie, kedy Ján Slota skončil v úrade po 16 rokoch. V roku 2012 spoluzakladal OZ PROTI KORUPCII. Okrem boja proti korupcii patria medzi jeho priority sociálna oblasť a kultúra.

„V posledných rokoch som dal do svojej poslaneckej práce naozaj mnoho síl. S kolegami sa nám podarilo presadiť množstvo užitočných vecí.

Opravy chodníkov, detských ihrísk alebo výstavbu verejného športového areálu. Aj to sú veci, na ktoré mnohí z nás čakali a dnes sú realitou. Presadzujem tiež pomoc menšinám, s cieľom zveľadiť ich kultúru života. Inicioval som vytvorenie niekoľkých pracovných miest pre zástupcov rómskej komunity. Cez Nadáciu mesta Žilina, kde som členom správnej rady, sme pomohli mnohým občanom v sociálnej núdzi. Taktiež sa mi podarilo prispieť k zastaveniu nevýhodnej výmeny majetku a rovnako k zastaveniu neprimerane vysokej odmeny pre právnickú kanceláriu. Aj naďalej mám chuť pokračovať v presadzovaní dobrých vecí pre naše mesto a zároveň brániť aktivitám, ktorých cieľom je pripraviť Žilinu o majetok, prípadne tunelovať jej zdroje.”