Marián Placek

ZA rozumné nakladanie s majetkom mesta

Kandidátske číslo do mestského zastupiteľstva za obvod Hliny I-IV, Staré Mesto č. 18

Marián už 16 rokov pracuje v oblasti realít. Od roku 2009 bol regionálnym riaditeľom šiestich pobočiek realitnej kancelárie. Pozná aj hodnotu pozemkov a realít v Žiline a práve preto považuje za dôležité chrániť a zveľaďovať majetok mesta. Aj to patrí medzi jeho hlavnú motiváciu vstúpiť do komunálnej politiky. Počas svojej praxe si uvedomil, že majitelia pri vysťahovaní nevedia, čo so starým nábytkom, ktorý už nechcú využívať. Tu sa u neho rozvinula myšlienka pomoci sociálne slabším rodinám, ktorú chce presadzovať aj na úrovni mesta. Marián však nezabúda ani na domácich miláčikov a ako dlhoročný psíčkar presadzuje psí park v Žiline.

„Počas mojej práce som sa často zamýšľal ako zužitkovať nábytok a zariadenie z bytov a domov, ak nemá o tieto veci majiteľ záujem. Riešením by bola pomoc sociálne slabším rodinám. Práve to bola jedna z vecí, ktoré ma motivovali vstúpiť do komunálnej politiky a kandidovať za Klub za ZA.

Po každodenných prechádzkach mestom si mnohí určite všímame ako v súčasnosti vyzerá. Je zanedbané a zeleň sa nám stráca pred očami. S tým súvisí aj diskomfort, ktorý zažívajú majitelia psíkov. Do parkov je vstup so psami zakázaný a tak majitelia psov nemajú na výber a venčiť musia, najmä v lete, po rozpálených chodníkoch v meste. Rád by som prispel k vytvoreniu psieho parku v našom meste.“